• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Facebook знає вас краще, ніж ваші родичі

Facebook знає вас краще, ніж ваші родичі

Учені Кембриджського і Стенфордського університетів з’ясували, що профіль користувача у Facebook, складений на основі «лайків» і відміток «подобається», описує його особистість краще, ніж навіть найближчі люди, включаючи батьків і партнера. Детальніше про це та інші дослідження читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2.

Інтелектуальна свобода та доступність інформації

Інтелектуальна свобода та доступність інформації

29 січня в рамках міжнародної взаємодії  бібліотечних асоціацій у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбувся круглий стіл «Роль професійних бібліотечних асоціацій у відстоюванні інтелектуальної свободи».

Зустрічі П. Порошенка у Давосі

Зустрічі П. Порошенка у Давосі

Візит Президента України Петра Порошенка на форум в Давосі приніс ряд конкретних результатів, в тому числі, виражених в намірі зарубіжних інвесторів вкласти гроші в українську економіку. Детальніше про експертну оцінку даного візиту в коментарі С. Горової до Випуску 16 «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Півострів з обмеженими можливостями

Півострів з обмеженими можливостямиНаприкінці 2014 р. соціально-економічна ситуація в окупованому Криму загострилася внаслідок низки рішень українських державних компаній, що збіглися в часі з посиленням міжнародних санкцій. Мова йде про: припинення постачання електроенергії, транспортного сполучення між півостровом та материковою частиною України та фінансові санкції з боку ЄС та США. Вплив різноманітних санкцій на економіку Криму досліджується в матеріалі Н. Гриценко «Півострів з обмеженими можливостями»,  «Громадська думка про правотворення» № 1 (83).

Декларація про кредитні гарантії

Декларація про кредитні гарантії

• Аналітичний коментар: «Форум у Давосі: результати для України очима експертів»;

• Прийнята Урядом постанова про дерегуляцію дозволить отримати економічний ефект у 10–15 млрд грн до 2020 року, – Айварас Абромавичус;

• Володимир Демчишин та Посол КНР Чжан Сіюнь обговорили модернізацію українських ТЕС та будівництво потужностей для виробництва синтез-газу;

• Україна і США підписали декларацію про кредитні гарантії на 2 мільярди;