• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Права людини

Права людини

Права людини є пріоритетом для будь-якої демократичної держави світу. Сьогодні, коли наша країна долає бар’єри щодо членства в Європейському союзі, а частина території України окупована і на Сході військовий конфлікт, проблема захисту прав людини та громадянина в Україні стала вкрай гостро. З метою вдосконалення правових та організаційних засад у сфері прав людини, створення дієвого механізму всебічного забезпечення в Україні прав і свобод людини і громадянина Президент України П. Порошенко доручив розробити проект Національної стратегії у сфері прав людини. Про процес обговорення Національної стратегії у суспільстві читайте у матеріалі І. Беззуб, «Національна стратегія у сфері прав людини в Україні: оцінки експертів», «Громадська думка» № 2 (84).

Національний центр наукових досліджень Франції

Національний центр наукових досліджень Франції

10 лютого виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про нові результати фундаментальних та прикладних досліджень учених НАН України, про нові можливості у співробітництві МОН України, НАН України, Фонду фундаментальних досліджень та українських науково-дослідних установ з Національним центром наукових досліджень Франції (CNRS), про впровадження системи надання цифрових ідентифікаторів об’єктів (The Digital Object Identifier) та багато іншого.

Реформа Національної академії наук

Реформа Національної академії наук

В. Горовий, заст. гендиректора НБУВ, д-р іст. наук, проф.

Національна наука і національний інтерес

Сучасний етап розвитку цивілізації  характеризується двома рисами, що базуються на спільній основі: активізацією глобальних впливів, що відбувається на базі розвитку глобальної інформатизації, і прискоренням процесу впровадження змістовної основи суспільно значущих інформаційних ресурсів у практику суспільного життя.

Харківщина

Харківщина

Ескалація конфлікту на Сході та зростання протестних настроїв по всій країні, на думку деяких експертів, створюють передумови для можливої організації нових акцій, спрямованих на подальшу політичну дестабілізацію в Україні. У цьому контексті оглядачі з особливою увагою ставляться до аналізу стану і перспектив розвитку ситуації в Харківській області, де загроза зростання терористичних проявів розцінюється сьогодні як дуже висока. Деталі дізнавайтеся у статті Ю. Якименко в № 10 «Резонансу».

В об’єктиві – регіон

В об’єктиві – регіонВ умовах розгортання військового конфлікту на Донбасі залишається небезпека його розширення  на інші південно-східні регіони України. Про те, як ця обставина впливає на суспільно-політичну ситуацію в Запорізькій та Херсонській областях, йдеться у матеріалі А. Потіхи, опублікованому у № 9 бюлетеня "Резонанс".