• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Кількість користувачів соціальних мереж сягнула 3 млрд

Соціальні медіа

Соціальні медіа

Соціальні медіа стрімко увірвались в суспільні практики. Про специфіку дискурсу соціальних медіа та його основні характеристики, потенціал у формуванні та функціонуванні громадянського суспільства і досягнення суспільного консенсусу, а також ризики деструктивних впливів на комунікації в мережі Інтернет у перехідному суспільстві читайте у статті Ю. Половинчак  в № 21 журналу «Україна: події, факти, коментарі».

Міжнародне співробітництво

Міжнародне співробітництво

У реалізації різних форм міжнародної співпраці беруть участь понад 100 установ та організацій НАН України. Співробітництво відбувається в рамках 119 угод, підписаних Академією, з яких 35 – з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону, 34 – з європейськими державами, 25 – з країнами СНД, 16 – з країнами Африки та Близького Сходу, 9 – з країнами Америки. Докладніше про міжнародне співробітництво установ НАН України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Наука та освіта

Наука та освіта

Сьогодні всі країни світу, які претендують на входження до “суспільства знань”, активно шукають нові ефективні шляхи, методи і форми взаємодії науки та освіти. Україна не може стояти осторонь цього процесу, і це потребує постійних зусиль як науковців, так і освітян. Докладніше про перспективи співпраці вищих навчальних закладів з інститутами НАН України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Донбас

Донбас

Загальна політична нестабільність і збройний конфлікт в регіоні - головні чинники, що визначають хід підготовки до позачергових парламентських виборів на Донбасі. Серед найбільш актуальних проблем підготовки виборів у Донецькій та Луганській областях - забезпечення охорони виборчих дільниць. Існують проблеми і з організацією роботи на виборах міжнародних спостерігачів. Крім того, не врегульовано питання призначення повторних виборів у тих округах, де голосування не відбудеться. Більш детально про проблеми організації виборчого процесу на Донбасі, а також політичних уподобаннях мешканців регіону йдеться у аналітичному огляді Ю. Якименка в № 79 "Резонансу".