• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • «Кримська платформа»: перспективи нового майданчика для дискусії щодо деокупації Криму
  • Перспективи інтеграції Україна – ЄС
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Підготовка до переговорів щодо участі України у програмі ЄС «Горизонт Європа»

Підготовка до переговорів щодо участі України у програмі ЄС «Горизонт Європа»

Наука

Для участі у переговорах з Європейською Комісією щодо долучення нашої держави до участі у рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» Кабінет Міністрів підтримав проект розпорядження Глави держави про делегацію України. Документ спрямовано на виконання необхідних міжнародних процедур з метою підписання Угоди про приєднання України до програми «Горизонт Європа». Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс» № 3 (с. 118–119).

Україна у відгуках зарубіжної преси

Україна у відгуках зарубіжної пресиПідготовлено черговий випуск інформаційно-бібліографічного бюлетеня «Україна у відгуках зарубіжної преси», який охоплює огляд світових інформаційних джерел за період з 16 по 31 березня 2021 р.

У випуску представлені матеріали, які, зокрема стосуються розбудови Української держави. Оглядачами активно обговорювалася діяльність Президента України Володимира Зеленського, який: увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про Стратегію воєнної безпеки України», мета якого – забезпечення реалізації державної політики у сфері оборони та визначення шляхів реалізації пріоритетів державної політики у воєнній сфері, сферах оборони та військового будівництва; підписав Закон «Про Бюро економічної безпеки України» який створює інституційні умови для захисту економічних процесів від тиску силових органів, що підтримується міжнародними партнерами України;

Реформування чи підготовка до виборів: результати з’їзду партії «Слуга народу»

Реформування чи підготовка до виборів: результати з’їзду партії «Слуга народу»У суботу, 13 березня, у Києві відбувся ХІ з’їзд політичної партії «Слуга народу». У ньому взяли участь перші особи держави, народні депутати, депутати місцевих рад від партії «Слуга народу», делегати від кожної з областей.

Детальніше про результати з’їзду читайте в аналітичному огляді О. Симоненко «Результати ХІ з’їзду політичної партії «Слуга народу»: основні напрями і завдання змін» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 27-35).

Стратегія сталого розвитку України − 2030

Стратегія сталого розвитку України − 2030Вийшов черговий – 21 випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Стратегія сталого розвитку України − 2030».

Сплеск захворюваності на коронавірусну інфекцію, заходи уряду та місцевої влади з його подолання, звіт з виконання бюджету-2020, перебіг приватизації, створення Центру протидії дезінформації, боротьба з економічною злочинністю, протидія зовнішнім кіберзагрозам − все це та багато іншого знайшло своє відображення на сторінках нашого бюлетеня.

Перебіг та результати офіційного візиту Президента Литви до України

Перебіг та результати офіційного візиту Президента Литви до УкраїниМинулого тижня однією з найбільш важливих подій нашої країни міждержавного рівня став офіційний візит в Україну Президента Литовської Республіки Г. Науседи, що відбувся 18–19 березня.

Про деталі візиту читайте в аналітичному огляді М. Закірова «Візит Президента Литовської Республіки Г. Науседи в Україну» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 21-26).