• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • «Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України

Українсько-російське протистояння в Гаазі

Українсько-російське протистояння в Гаазі

 

В січні 2017 року Україна подала позов проти РФ до Міжнародного суду ООН. Київ звинуватив Москву в порушенні конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 6 березня 2017 року в суді Гааги почалися слухання за позовом України проти Росії.

Про деталі судового процесу в Гаазі читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Послесловие к судебному вердикту» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 71 - 73).

«Справа Насірова»: політична та кримінальна складова

«Справа Насірова»: політична та кримінальна складова

Кримінальне провадження щодо відстороненого від посади голови Державної фіскальної служби Р. Насірова стало однією з найбільш резонансних антикорупційних справ останнього часу. І хоча ажіотаж в ЗМІ навколо цієї справи поступово знижується, коло проблем і питань, піднятих у зв'язку з ним, не втрачає своєї актуальності.

Детальніше, про «справу Насірова» читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Перспективы уголовного производства в отношении главы ГФС Р. Насирова в оценках политиков и экспертов» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 59 - 65).

Чи бути ринку землі в Україні?

Чи бути ринку землі в Україні?

Питання створення повноцінного ринку землі в Україні сьогодні викликає багато різних застережень і домислів щодо можливих наслідків цього процесу. Останнім часом деякі політичні сили знову активізували спроби з запровадження продажу сільськогосподарських земель.

Детальніше, про перспективи впровадження ринку землі в Україні читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Мораторій на продаж землі: за і проти» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 51 - 59).

Перспективи діяльності українського парламенту, в оцінках експертів

Перспективи діяльності українського парламенту, в оцінках експертів

Проблема нестабільності парламентських об’єднань і періодичних закликів до дострокових виборів стала вже традиційною для українського парламентаризму. Коаліційні угоди зазвичай створювались в умовах закулісних переговорів та штучно підтримувались економічними, чи політичними важелями впливу.

Детальніше, про перспективи діяльності Верховної Ради читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Перспективи коаліції у Верховній Раді і робота парламентарів над резонансними законами в оцінках експертів» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 45 - 51).

Перспективи впровадження ЦНАПів в Україні

Перспективи впровадження ЦНАПів в Україні

На сьогодні триває процес розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у всіх регіонах України. Розвивати мережу таких центрів почали всього кілька років тому. Їх ідея в тому, щоб дати можливість людям в єдиному центрі подавати документи в різні державні органи.

Детальніше, про процес впровадження ЦНАПів в Україні, читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Особливості розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг в Україні» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 36 - 45).