• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Підготовка наукових кадрів

Підготовка наукових кадрів

АНОНС

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: українсько-китайське науково-технічне співробітництво; конкурси на здобуття Золотої медалі імені В. І. Вернадського Національної академії наук України у 2019 р., на здобуття премій для студентів вищих навчальних закладів і молодих учених, що присуджуються НАН України у 2019 р. та на розміщення державного замовлення у 2019 р. на підготовку наукових кадрів через аспірантуру та докторантуру; впровадження Плану заходів щодо реформування вітчизняної наукової сфери; підключення закладів вищої освіти та наукових установ України до баз даних Scopus та Web of Science за кошти бюджету та багато іншого.

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№6, 2019). У номері: Вакарчук подав заявки на реєстрацію чотирьох “політичних” товарних знаків; Зеленський реєструє ще п’ять нових товарних знаків; як боротися з патентними тролями; в Україні збільшили вартість реєстрації об’єктів інтелектуальної власності; прикарпатська бринза стане першим географічним зазначенням України; постачальника бронежилетів для Міноборони звинуватили в крадіжці інтелектуальної власності;

Вітаємо з Днем Конституції України!

Вітаємо з Днем Конституції України!Шановні колеги!

Вітаємо вас із Днем Конституції України. Щиро бажаємо творчого натхнення, високих досягнень та нових звершень заради реалізації принципів Основного закону – народовладдя, гуманізму і верховенства права. Шануймо демократичні завоювання, які ми здобули за роки незалежності, та самовіддано працюймо заради розвитку та зміцнення України!

З повагою колектив НЮБ, CІАЗ та ФПУ НБУВ

Референдум як інструмент прямої демократії: міжнародний досвід і корисні уроки для України

Референдум як інструмент прямої демократії: міжнародний досвід і корисні уроки для України

Законодавство

До найважливіших законопроектів відноситься проект Закону України «Про народовладдя», який формуватиме основні завдання для влади і засади політики через референдуми. Нині в Україні законодавче забезпечення проведення референдумів відсутнє, оскільки у квітні м.р. КСУ визнав Закон України «Про всеукраїнський референдум» (2012 р). неконституційним. Аналіз світового досвіду законодавчого забезпечення і процедури проведення референдумів свідчить, що цей інститут прямої демократії може виявитися як прогресивним і демократичним, так і маніпулятивним чи таким, що зміцнює авторитарні засади влади. Втім найважливішим кроком до його ефективного застосування є наявність спеціального законодавства і розвинутий механізм практичної реалізації досягнутих рішень. На жаль, в Україні поки відсутні більшість із визначених експертами і фахівцями умов для проведення референдумів, відтак запровадженню цього інструменту має передувати серйозна підготовча робота. Докладніше у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2019, №10(175).

Оновлений Закон України «Про житлово-комунальні послуги»: зміни та нововведення

Оновлений Закон України «Про житлово-комунальні послуги»: зміни та нововведення

За часи незалежності в Україні відбулася масштабна еволюція галузі житлово-комунального господарства. Оскільки діюча нормативно-правова база у цій сфері дуже зарегульована, ВРУ 9 листопада 2017 р.  прийняла нову редакцію Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Експерти і політики називають його ключовим кроком для реформування галузі ЖКГ, однак він викликав неоднозначну оцінку. Отже, у цілому оцінити новий документ можна, як прогресивний і спрямований на вирішення багатьох складнощів, що накопичилися, втім він залишається досить гнучким, що добре і погано одночасно. Тому дуже багато наразі залежить від додаткових нормативно-правових документів, які прийме КМУ. Докладніше про документ у матеріалі І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2019, №10(175).