• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Забезпечення Службою безпеки України інформаційної та кібернетичної безпеки в контексті імплементації Закону України «Про національну безпеку України»
  • Привітання Б. Є. Патона зі сторіччям
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Проблеми теплопостачання в новому опалювальному сезоні

Проблеми теплопостачання в новому опалювальному сезоні

Теплопостачання

В цьому опалювальному сезоні актуалізувалися проблеми теплопостачання, мова, перш за все, іде про ситуацію щодо відключення НАК «Нафтогаз України» опалення взимку. Це стало можливим після змін до Кодексу газотранспортної системи Постановою НКРЕП від 25.09.2018. Крім того, можливо, ці дії можуть розглядатися як такі, що суперечать вимогам Закону України «Про теплопостачання». Тепер НАК і споживачі змушені домовлятися й спільно розробляти нові підходи до вирішення проблеми. Прогнози щодо подальшого розвитку подій, коментарі профільних фахівців, зокрема ситуація  у Кривому Розі,  підвищення ціни на газ, борги нафтогазу тощо у матеріалі О. Ауліна «Громадська думка про правотворення», 2018, №18 (162).

Політики інвестують в Інтернет. Як захиститися від маніпуляцій у соцмережах

Політики інвестують в Інтернет. Як захиститися від маніпуляцій у соцмережах

Маніпулятивні технології

Стати бототролем в соціальних мережах можна за 1000 грн, розповів керівник програм нових медіа громадської організації Інтернюз-Україна Віталій Мороз. За словами експерта, напередодні українських виборів у 2019 році такий спосіб впливу на громадську думку лише буде посилюватись. Політики інвестують великі гроші в Інтернет, адже розуміють, що там є активний електорат, який здатен впливати на своє оточення. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (С. 17).

Фільтри Instagram і палітра фотографій може розповісти про характер людини

Фільтри Instagram і палітра фотографій може розповісти про характер людини

Психологічний вплив соцмереж 

Вчені з Університету Сонгюнгван в Південній Кореї з'ясували, що вибір фільтрів в Instagram може розповісти про характер людини. Метою дослідження стало вивчення взаємозв'язку між особистістю користувача та особливостями кольорової гами його фотографій. Дослідники припустили, що люди з деякими особливостями психіки матимуть схожий стиль знімків у соціальних мережах. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (с. 16-17).

Міністерство у справах ветеранів запускає сторінки у Facebook та Twitter

Міністерство у справах ветеранів запускає сторінки у Facebook та Twitter

Формування громадянського суспільства

Міністерство України у справах ветеранів запускає свої сторінки у соціальних мережах. Про це повідомила міністр у справах ветеранів Ірина Фріз. Вона зауважила, що прийнято рішення не очікувати створення сайту Міністерства у справах ветеранів, адже це може тривати місяць у кращому випадку, і розпочати комунікаційну роботу в Facebook і Twitter. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (С. 11).

Facebook почав показувати, скільки часу ви «сидите» у соцмережі

Facebook почав показувати, скільки часу ви «сидите» у соцмережі

Розвиток соціальних мереж

Facebook почав розгортати нову функцію соцмережі «Ваш час»: тепер система підраховуватиме, скільки хвилин ви витрачаєте на додаток. Функція доступна в мобільному додатку мережі. Щоб користуватися нею, потрібно зайти в налаштування і вибрати вкладку Your Time on Facebook. Ви можете встановити щоденний ліміт і отримувати нагадування, що час зробити перерву. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (С. 7).